Ośrodek 2018

FUNDACJA ROZWOJU SPORTU
I REHABILITACJI BIAŁYSTOK
PODLASKA FUNDACJA POMOCY
OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM "ROZWÓJ"
ODDZIAŁ REGIONALNY
WARMIŃSKO - MAZURSKIE
OLIMPIADY SPECJALNE POLSKA
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
logo kampanii
Samorząd Uczniowski
logo su
Szkolne Koło PTTK
Hipoterapia
Logopedyczne "co nieco"
Koło ekologiczne
SKO

Sponsorzy
GAŁKOWO MASTERS 2012 EQUESTRIAN SHOW

STOWARZYSZENIE
"KROK PO KROKU"Szkolne Kasy Oszczędności (SKO) PKO Banku Polskiego to największy, najstarszy i najbardziej rozpoznawalny program edukacji finansowej w Polsce. Od 80 lat stoi za nim prestiż, renoma oraz wiedza i doświadczenie ekspertów PKO Banku Polskiego. W 1925 r. Minister Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego, Stanisław Grabski, wydał okólnik głoszący, że młodzieży szkolnej należy wpajać umiejętność i zasady oszczędzania pieniędzy. Celowi temu służyć miało między innymi tworzenie Szkolnych Kas Oszczędności. Dziesięć lat później, w 1935 roku, jeden z jego następców, Wacław Jędrzejewicz, przekazał projekt SKO Pocztowej Kasie Oszczędności - późniejszemu PKO Bankowi Polskiemu.

Prawdziwy renesans SKO nastąpił w okresie powojennym. Na tę popularność miała wpływ decyzja o uruchomieniu dorocznych konkursów z cennymi nagrodami (rowery, radioodbiorniki, zegarki, sprzęt sportowy i fotograficzny oraz wycieczki do stolicy albo nad morze). Konkurs SKO nadal cieszy się dużym uznaniem i biorą w nim udział setki szkół i nauczycieli. Rywalizują o sprzęt multimedialny i nagrody finansowe, którym w przypadku Opiekunów SKO towarzyszą symboliczne platynowe, złote, srebrne i brązowe odznaki.

PKO Bank Polski daje szkołom narzędzia do realizacji programu edukacyjnego - przygotowuje materiały merytoryczne dla uczniów, rodziców i nauczycieli.W naszej szkole SKO działa od maja 2007 roku.

Opiekun SKO:
Justyna Nowosielska - Chmielewska

Nagrody zdobyte przez opiekuna SKO:
Dyplom i nagroda za pracę na rzecz edukacji ekonomicznej i upowszechnianie idei oszczędzania wśród uczniów: 2008,2009 Brązowa Odznaka: 2010, 2011, 2015

Nagrody zdobyte przez szkołę w ramach SKO:
 • 2011/2012 - nagroda trzeciego stopnia
 • 2013/2014 - nagroda trzeciego stopnia  WYCIECZKA DO BANKU

  (24.05.2018)


  18 maja 2018 roku uczniowie klasy I - III SP uczestniczyli w wycieczce do oddziału Banku PKO B. P. W Piszu. Po spotkaniu z Panią Kierownik, Małgorzatą Waszkiewicz, każdy wylosował numerek klienta i cierpliwie czekał na swoją kolejkę przy okienku. Pani Ania pokazała nam różne rodzaje pieniędzy, powiedziała po co przychodzimy do banku i jak oszczędzać. Było bardzo fajnie poczuć się prawdziwym klientem. Następnie zobaczyliśmy jak działa bankomat: wypłacaliśmy z niego pienišdze, a następnie wpłacaliśmy je ponownie. Na zakończenie przekazaliśmy pani Małgosi i pani Ani wykonane kwiaty, a sami otrzymaliśmy książeczki i baloniki SKO. Była to bardzo ciekawa lekcja.


  (inf.J.Nowosielska - Chmielewska)  UMIEMY OSZCZĘDZAĆ

  (30.10.2017)

  Od wielu lat w październiku mówimy o oszczędzaniu. W tym roku nie było inaczej. Pani Aneta i pani Justyna przygotowały gazetkę o oszczędzaniu, z którą można się zapoznać na korytarzach szkolnych. Pani Justyna, jako opiekun SKO, prowadziła zajęcia na temat pieniędzy, ich rodzajów, sposobów oszczędzania w klasie I - III G a także rozpoczęła cykl zajęć w klasach młodszych szkoły podstawowej prowadząc zajęcia (25.10) w klasach I - II i III SPL na temat: Co to jest SKO? Dlaczego warto oszczędzać w SKO? Skąd pochodzą pieniądze i jakie mamy rodzaje pieniędzy?

  Uczniowie poznali też rodzinę Kuby Pieniążka i żyrafę Lokatkę. Chętnie słuchali opowieści o ich przygodach z pieniędzmi. Bardzo ładnie dzielili gotówkę na monety i banknoty, właściwie porządkując wartościowo pieniądze. Kolejne zajęcia już w listopadzie. Ogłoszono także konkurs plastyczno - techniczny "Mój pomysł na skarbonkę", na który wpłynęło wiele bardzo ciekawych prac. Rozstrzygnięcie już wkrótce

  (inf.J.Nowosielska - Chmielewska)  ZAJĘCIA SKO "ZABAWY Z ŻYRAFKĄ LOKATKĄ"

  Raz w miesiącu uczniowie klasy III-VI SP biorą udział w zajęciach z zakresu edukacji ekonomicznej. Rozwiązują krzyżówki, rebusy i zadania z gazetki Brawo Bank. Chętnie biorą udział w dyskusji dotyczącej finansów.
  BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY I ZE SZKOŁY Z SKO

  W listopadzie klasa III-VI SP brała udział w zajęciach z zakresu bezpiecznego poruszania sie po drodze, właściwego oznakowania i używania odblasków. Uczniowie chętnie brali udział w dyskusji, rozwiązywali zadania i krzyżówki. Na zakończenie każdy uczestnik zajęć otrzymał linijkowe odblaski ufundowane przez PKO BP S.A.

  Zwycięzcy w konkursie plastycznym "Bezpieczna droga do szkoły i ze szkoły z SKO":

  I miejsce - Katarzyna Poreda
  II miejsce - Izabela Świderska
  III miejsce - Patrycja Bieleninik
  WYCIECZKA DO BANKU PKO BP S.A.

  20 listopada uczniowie z klas II-VI SP udali sie na wycieczkę do Oddziału Banku PKO B.P. S.A. w Piszu.
  Zapoznaliśmy sie z podstawowymi zadaniami banku, dowiedzieliśmy siĘ, jak działa maszyna do liczenia pieniędzy oraz jak wypłacać i wpłacać pieniądze z bankomatu.
  Na zakończenie wizyty otrzymaliśmy upominki i słodki poczęstunek.
  I TURNIEJ WIEDZY EKONOMICZNO-FINANSOWEJ

  Tuż przed feriami, 22 stycznia, odbył się w Naszym Ośrodku I Turniej Wiedzy Ekonomicznej i Finansowej dla uczniów biorących udział w innowacji pedagogicznej "Małym krokiem do fortuny".

  Konkurs zorganizowały panie: Monia Woźniak i Justyna Nowosielska - Chmielewska. W Jury zasiadły panie Anna Andrzejczyk i Aneta Rainko. Bardzo cieszyła nas obecność pani wice Dyrektor Kamili Bogackiej Borkowskiej oraz pani Iwony Kałęki, która wraz z uczniami z SPDP przyszła dopingować swoich uczniów.

  Uczniowie świetnie poradzili sobie z przygotowanymi zadaniami. Wyniki zaskoczyły nas wszystkich.

  W pierwszej kategorii I miejsce zajęła grupa SP, II miejsce zespół z klasy I-III Gimnazjum; w drugiej kategorii obydwa zespoły zajęły I miejsce.

  Uczestnicy otrzymali nagrody przygotowane przez organizatorów. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.


 • © by J. Siemion, I. Kałęka - 2009