Ośrodek 2018

REKRUTACJA
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
SZKOLNE KOŁO PTTK
HIPOTERAPIA
LOGOPEDYCZNE
"CO NIECO"


KOŁO EKOLOGICZNE
SKO
SPONSORZY
ODDZIAŁ REGIONALNY
WARMIŃSKO - MAZURSKIE
OLIMPIADY SPECJALNE POLSKA
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
GAŁKOWO MASTERS 2012 EQUESTRIAN SHOW
FUNDACJA ROZWOJU SPORTU I REHABILITACJI
BIAŁYSTOK
PODLASKA FUNDACJA POMOCY OSOBOM
NIEPEŁNOSPRAWNYM "ROZWÓJ"Szkolne Kasy Oszczędności (SKO) PKO Banku Polskiego to największy, najstarszy i najbardziej rozpoznawalny program edukacji finansowej w Polsce. Od 80 lat stoi za nim prestiż, renoma oraz wiedza i doświadczenie ekspertów PKO Banku Polskiego. W 1925 r. Minister Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego, Stanisław Grabski, wydał okólnik głoszący, że młodzieży szkolnej należy wpajać umiejętność i zasady oszczędzania pieniędzy. Celowi temu służyć miało między innymi tworzenie Szkolnych Kas Oszczędności. Dziesięć lat później, w 1935 roku, jeden z jego następców, Wacław Jędrzejewicz, przekazał projekt SKO Pocztowej Kasie Oszczędności - późniejszemu PKO Bankowi Polskiemu.

Prawdziwy renesans SKO nastąpił w okresie powojennym. Na tę popularność miała wpływ decyzja o uruchomieniu dorocznych konkursów z cennymi nagrodami (rowery, radioodbiorniki, zegarki, sprzęt sportowy i fotograficzny oraz wycieczki do stolicy albo nad morze). Konkurs SKO nadal cieszy się dużym uznaniem i biorą w nim udział setki szkół i nauczycieli. Rywalizują o sprzęt multimedialny i nagrody finansowe, którym w przypadku Opiekunów SKO towarzyszą symboliczne platynowe, złote, srebrne i brązowe odznaki.

PKO Bank Polski daje szkołom narzędzia do realizacji programu edukacyjnego - przygotowuje materiały merytoryczne dla uczniów, rodziców i nauczycieli.W naszej szkole SKO działa od maja 2007 roku.

Opiekun SKO:
Justyna Nowosielska - Chmielewska

Nagrody zdobyte przez opiekuna SKO:
Dyplom i nagroda za pracę na rzecz edukacji ekonomicznej i upowszechnianie idei oszczędzania wśród uczniów: 2008,2009 Brązowa Odznaka: 2010, 2011, 2015

Nagrody zdobyte przez szkołę w ramach SKO:
 • 2011/2012 - nagroda trzeciego stopnia
 • 2013/2014 - nagroda trzeciego stopnia  WYCIECZKA DO BANKU

  (24.05.2018)


  18 maja 2018 roku uczniowie klasy I - III SP uczestniczyli w wycieczce do oddziału Banku PKO B. P. W Piszu. Po spotkaniu z Panią Kierownik, Małgorzatą Waszkiewicz, każdy wylosował numerek klienta i cierpliwie czekał na swoją kolejkę przy okienku. Pani Ania pokazała nam różne rodzaje pieniędzy, powiedziała po co przychodzimy do banku i jak oszczędzać. Było bardzo fajnie poczuć się prawdziwym klientem. Następnie zobaczyliśmy jak działa bankomat: wypłacaliśmy z niego pieniądze, a następnie wpłacaliśmy je ponownie. Na zakończenie przekazaliśmy pani Małgosi i pani Ani wykonane kwiaty, a sami otrzymaliśmy książeczki i baloniki SKO. Była to bardzo ciekawa lekcja.


  (inf.J.Nowosielska - Chmielewska)  UMIEMY OSZCZĘDZAĆ

  (30.10.2017)

  Od wielu lat w październiku mówimy o oszczędzaniu. W tym roku nie było inaczej. Pani Aneta i pani Justyna przygotowały gazetkę o oszczędzaniu, z którą można się zapoznać na korytarzach szkolnych. Pani Justyna, jako opiekun SKO, prowadziła zajęcia na temat pieniędzy, ich rodzajów, sposobów oszczędzania w klasie I - III G a także rozpoczęła cykl zajęć w klasach młodszych szkoły podstawowej prowadząc zajęcia (25.10) w klasach I - II i III SPL na temat: Co to jest SKO? Dlaczego warto oszczędzać w SKO? Skąd pochodzą pieniądze i jakie mamy rodzaje pieniędzy?

  Uczniowie poznali też rodzinę Kuby Pieniążka i żyrafę Lokatkę. Chętnie słuchali opowieści o ich przygodach z pieniędzmi. Bardzo ładnie dzielili gotówkę na monety i banknoty, właściwie porządkując wartościowo pieniądze. Kolejne zajęcia już w listopadzie. Ogłoszono także konkurs plastyczno - techniczny "Mój pomysł na skarbonkę", na który wpłynęło wiele bardzo ciekawych prac. Rozstrzygnięcie już wkrótce

  (inf.J.Nowosielska - Chmielewska)  ZAJĘCIA SKO "ZABAWY Z ŻYRAFKĄ LOKATKĄ"

  Raz w miesiącu uczniowie klasy III-VI SP biorą udział w zajęciach z zakresu edukacji ekonomicznej. Rozwiązują krzyżówki, rebusy i zadania z gazetki Brawo Bank. Chętnie biorą udział w dyskusji dotyczącej finansów.
  BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY I ZE SZKOŁY Z SKO

  W listopadzie klasa III-VI SP brała udział w zajęciach z zakresu bezpiecznego poruszania sie po drodze, właściwego oznakowania i używania odblasków. Uczniowie chętnie brali udział w dyskusji, rozwiązywali zadania i krzyżówki. Na zakończenie każdy uczestnik zajęć otrzymał linijkowe odblaski ufundowane przez PKO BP S.A.

  Zwycięzcy w konkursie plastycznym "Bezpieczna droga do szkoły i ze szkoły z SKO":

  I miejsce - Katarzyna Poreda
  II miejsce - Izabela Świderska
  III miejsce - Patrycja Bieleninik
  WYCIECZKA DO BANKU PKO BP S.A.

  20 listopada uczniowie z klas II-VI SP udali sie na wycieczkę do Oddziału Banku PKO B.P. S.A. w Piszu.
  Zapoznaliśmy sie z podstawowymi zadaniami banku, dowiedzieliśmy siĘ, jak działa maszyna do liczenia pieniędzy oraz jak wypłacać i wpłacać pieniądze z bankomatu.
  Na zakończenie wizyty otrzymaliśmy upominki i słodki poczęstunek.
  I TURNIEJ WIEDZY EKONOMICZNO-FINANSOWEJ

  Tuż przed feriami, 22 stycznia, odbył się w Naszym Ośrodku I Turniej Wiedzy Ekonomicznej i Finansowej dla uczniów biorących udział w innowacji pedagogicznej "Małym krokiem do fortuny".

  Konkurs zorganizowały panie: Monia Woźniak i Justyna Nowosielska - Chmielewska. W Jury zasiadły panie Anna Andrzejczyk i Aneta Rainko. Bardzo cieszyła nas obecność pani wice Dyrektor Kamili Bogackiej Borkowskiej oraz pani Iwony Kałęki, która wraz z uczniami z SPDP przyszła dopingować swoich uczniów.

  Uczniowie świetnie poradzili sobie z przygotowanymi zadaniami. Wyniki zaskoczyły nas wszystkich.

  W pierwszej kategorii I miejsce zajęła grupa SP, II miejsce zespół z klasy I-III Gimnazjum; w drugiej kategorii obydwa zespoły zajęły I miejsce.

  Uczestnicy otrzymali nagrody przygotowane przez organizatorów. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.


 • © by J. Siemion, I. Kałęka - 2009