Ośrodek 2018

FUNDACJA ROZWOJU SPORTU
I REHABILITACJI BIAŁYSTOK
PODLASKA FUNDACJA POMOCY
OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM "ROZWÓJ"
ODDZIAŁ REGIONALNY
WARMIŃSKO - MAZURSKIE
OLIMPIADY SPECJALNE POLSKA
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
logo kampanii
Samorząd Uczniowski
logo su
Szkolne Koło PTTK
Hipoterapia
Logopedyczne "co nieco"
Koło ekologiczne
SKO

Sponsorzy
GAŁKOWO MASTERS 2012 EQUESTRIAN SHOW

STOWARZYSZENIE
"KROK PO KROKU"

Od kwietnia 2019 roku rozpoczęło swoją działalność w terenie Szkolne Koło PTTK "Kompas", którego opiekunami są panie Ewa Ryzińska i Beata Biedrzycka.
WYCIECZKA W GÓRY SOWIE

(11.06.2019)

W dniach 6 - 9 maja 2019 r. członkowie Szkolnego Koła PTTK "Kompas" wybrali się na wycieczkę w Góry Sowie. Mimo trudów długiej podróży nastroje dopisywały. W cišgu 4 dni przeszliśmy - 45,5 km i przejechaliśmy - 1463 km.

 • Dzień 1 - po wielogodzinnej podróży - spacer w kierunku wsi Kamionki - zapoznanie z najbliższą okolicą.
 • Dzień 2 - idąc w kierunku Przełęczy Woliborskiej weszli na wieżę widokową na Kalenicy (964 m n.p.m.), skąd podziwiali panoramę Gór Sowich. W drodze powrotnej na Polanie Bielawskiej było ognisko i pieczone kiełbaski.
 • Dzień 3 - zdobyliśmy Wielką Sowę (1015 m n.p.m.) oraz zwiedziliśmy okolicę. Po drodze ognisko, kiełbaski i lody w Jugowie.
 • Dzień 4 - powrót do domu

  W czasie wyjazdu uczestnicy nauczyli się odczytywać znaki turystyczne oraz przyswoili zasady właściwego zachowania się podczas wycieczek pieszych, poznali zasoby przyrodnicze Gór Sowich, a przede wszystkim przełamywali swoje słabości. W efekcie uczestnicy będą wnioskować o wydanie Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK - GOT PTTK. Mimo trudów i ogromnego wysiłku wróciliśmy z miłymi wspomnieniami, naładowani pozytywną energią, nową wiedzą oraz planami na dalsze wyjazdy.


  Dzień pierwszy

  Dzień drugi

  Dzień trzeci

  Droga do schroniska

  (inf. i zdj.p.E.Ryzińska)


 • © by J. Siemion, I. Kałęka - 2009