Ośrodek 2018

REKRUTACJA
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
SZKOLNE KOŁO PTTK
HIPOTERAPIA
LOGOPEDYCZNE
"CO NIECO"


KOŁO EKOLOGICZNE
SKO
SPONSORZY
ODDZIAŁ REGIONALNY
WARMIŃSKO - MAZURSKIE
OLIMPIADY SPECJALNE POLSKA
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
GAŁKOWO MASTERS 2012 EQUESTRIAN SHOW
FUNDACJA ROZWOJU SPORTU I REHABILITACJI
BIAŁYSTOK
PODLASKA FUNDACJA POMOCY OSOBOM
NIEPEŁNOSPRAWNYM "ROZWÓJ"

Od kwietnia 2019 roku rozpoczęło swoją działalność w terenie Szkolne Koło PTTK "Kompas", którego opiekunami są panie Ewa Ryzińska i Beata Biedrzycka.
WYCIECZKA W GÓRY SOWIE

(11.06.2019)

W dniach 6 - 9 maja 2019 r. członkowie Szkolnego Koła PTTK "Kompas" wybrali się na wycieczkę w Góry Sowie. Mimo trudów długiej podróży nastroje dopisywały. W ciągu 4 dni przeszliśmy - 45,5 km i przejechaliśmy - 1463 km.

 • Dzień 1 - po wielogodzinnej podróży - spacer w kierunku wsi Kamionki - zapoznanie z najbliższą okolicą.
 • Dzień 2 - idąc w kierunku Przełęczy Woliborskiej weszli na wieżę widokową na Kalenicy (964 m n.p.m.), skąd podziwiali panoramę Gór Sowich. W drodze powrotnej na Polanie Bielawskiej było ognisko i pieczone kiełbaski.
 • Dzień 3 - zdobyliśmy Wielką Sowę (1015 m n.p.m.) oraz zwiedziliśmy okolicę. Po drodze ognisko, kiełbaski i lody w Jugowie.
 • Dzień 4 - powrót do domu

  W czasie wyjazdu uczestnicy nauczyli się odczytywać znaki turystyczne oraz przyswoili zasady właściwego zachowania się podczas wycieczek pieszych, poznali zasoby przyrodnicze Gór Sowich, a przede wszystkim przełamywali swoje słabości. W efekcie uczestnicy będą wnioskować o wydanie Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK - GOT PTTK. Mimo trudów i ogromnego wysiłku wróciliśmy z miłymi wspomnieniami, naładowani pozytywną energią, nową wiedzą oraz planami na dalsze wyjazdy.


  Dzień pierwszy

  Dzień drugi

  Dzień trzeci

  Droga do schroniska

  (inf. i zdj.p.E.Ryzińska)


 • © by J. Siemion, I. Kałęka - 2009