Ośrodek 2018

ODDZIAŁ REGIONALNY
WARMIŃSKO - MAZURSKIE
OLIMPIADY SPECJALNE POLSKA
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
logo kampanii
Samorząd Uczniowski
logo su
Hipoterapia
Logopedyczne "co nieco"
Koło ekologiczne
SKO

Sponsorzy
GAŁKOWO MASTERS 2012 EQUESTRIAN SHOW

STOWARZYSZENIE
"KROK PO KROKU"

WITAMY W INTERNACIE SOSW W ŁUPKACH!

W Internacie SOSW w Łupkach mieszka 23 wychowanków, którymi opiekuje się wysoko wykwalifikowana kadra w zakresie oligofrenopedagogiki, resocjalizacji i pedagogiki opiekuńczo - wychowawczej.

Wychowankowie uczą się samodzielności, zasad bezpieczeństwa, systematyczności w nauce, zdobywają umiejętność poprawnej organizacji czasu wolnego.

W czasie codziennych zajęć realizowanych w oparciu o specjalnie przygotowane roczne plany pracy, młodzież rozwija i utrwala swoje zainteresowania i zdolności. Kształtowane jest wśród nich poczucie estetyki, kultury osobistej i wiedzy.

Nasi podopieczni systematycznie uczestniczą w różnych formach zajęć sportowych:
BOCCE - zajęcia prowadzą p. Dorota Pieńkowska - trener bocce,
KAJAKARSTWO - zajęcia prowadzi p. Józef Knyżewski - instruktor kajakarstwa.

Często czas wolny spędzają w atrakcyjny sposób. Bawią się przy ognisku czy na dyskotece. Chodzą na spacery edukacyjne po okolicy. Rozgrywają mecze tenisa stołowego lub piłki nożnej.

O stałej porze dnia odrabiają prace domowe, w czym chętnie pomagają im wychowawcy lub koleżanki i koledzy.

Wszyscy systematycznie dbają o porządek w miejscach, w których przebywają.WZOROWY WYCHOWANEK INTERNATU

(14.06.2019)

W dniu 14 czerwca 2019 r. w internacie Ośrodka odbył się finał VI edycji konkursu na wzorowego wychowanka internatu. Laureatkami zostały siostry, Patrycja i Roksana Rydzewskie. Obie zostały wyróżnione. Tytuł wzorowego wychowanka internatu nie został przyznany.

Orgaizatorka konkursu, pani Barbara Szymczyk, pogratulowała zwyciężczyniom oraz wręczyła im dyplomy i nagrody. Nagrodzone wychowanki otrzymały gratulacje również od pozostałych wychowanków internatu.
(inf.p.B.Szymczyk, zdj.p.J.Siemion)WZOROWY WYCHOWANEK INTERNATU

(01.03.2019)

W roku szkolnym 2018/2019 w internacie Ośrodka odbywa się VI edycja dwuetapowego konkursu na wzorowego wychowanka internatu. W dniu 1 marca 2019 r. miał miejsce finał I etapu. Laureatkami zostały: Patrycja Rydzewska z I grupy wychowawczej oraz Aleksandra Bednarska z grupy II. Dziewczęta zostały wyróżnione. Tytuł wzorowego wychowanka internatu nie został przyznany.

Organizatorka, pani Barbara Szymczyk, pogratulowała laureatkom i wręczyła im dyplomy i nagrody. Finalistki otrzymały również gratulacje od koleżanek i kolegów z internatu.


(inf.B.Szymczyk, zdj.J.Siemion)WIECZÓR KOLĘD W INTERNACIE

(14.01.2019)

W dniu 14 stycznia 2019 r. w internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego odbył się Wieczór Kolęd. W świetlicy internackiej zgromadzili się wychowankowie obu grup oraz zaproszeni rodzice. Na początku uroczystości przedstawiona została krótka historia kolędowania. Następnie wychowankowie internatu czytali wiersze o tematyce zimowej, wspólnie z rodzicami śpiewali kolędy, pastorałki oraz piosenki zimowe z akompaniamentem instrumentów muzycznych. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku, który umilił spotkanie. Wspólne kolędowanie połączyło wszystkich zebranych i wprowadziło wspaniałą rodzinną atmosferę.

(inf. i zdj.D.Pieńkowska)WIECZORNICA PATRIOTYCZNA

(28.10.2018)

W dniu 22 października 2018 roku, w internacie Ośrodka odbyła się wieczornica z pieśniami patriotycznymi. Z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, wszyscy wychowankowie internatu zgromadzili się, aby wspólnie uczcić tę rocznicę. Czytali i recytowali wiersze patriotyczne, śpiewali pieśni legionowe, słuchali piosenek z okresu Powstania Warszawskiego. Na zakończenie spotkania, wychowankowie wspólnie odśpiewali "Rotę".

Organizatorkami wieczornicy były panie Dorota Pieńkowska i Barbara Szymczyk.(inf. B.Szymczyk, zdj. D.Pieńkowska)WZOROWY WYCHOWANEK INTERNATU

(15.06.2018)

W dniu 15 czerwca 2018 r. w internacie Ośrodka odbył się finał V edycji konkursu na wzorowego wychowanka internatu.
Laureatami zostali: Aleksander Tyszko z I grupy wychowawczej oraz Marcin Tafiłowski z grupy II. Obaj zostali wyróżnieni.

Tytuł wzorowego wychowanka internatu nie został przyznany.

Organizatorka konkursu, p. Barbara Szymczyk, pogratulowała laureatom i wręczyła im dyplomy i nagrody. Nagrodzeni otrzymali gratulacje również od pozostałych wychowanków internatu.

(inf.B.Szymczyk, zdj.J.Siemion)
WZOROWY WYCHOWANEK INTERNATU

(22.02.2018)


W dniu 21 lutego 2018 roku, w internacie Ośrodka odbył się finał pierwszego etapu V edycji konkursu na wzorowego wychowanka internatu. Laureatami zostali: Klaudia Potyraj z II grupy wychowawczej oraz Kamil Gentek z grupy I. Oboje zostali wyróżnieni. Tytuł wzorowego wychowanka internatu nie został przyznany.

Organizatorka konkursu, pani Barbara Szymczyk, pogratulowała laureatom i wręczyła im dyplomy i nagrody.

(inf.B.Szymczyk, zdj.I.Kałęka)
KONKURS !!!

Zakończyła się III edycja dwuetapowego Konkursu Na Wzorowego Wychowanka Internatu, którego organizatorką jest pani Barbara Szymczyk, wychowawca w internacie.
I etap - od października 2015 r. do lutego 2016 r.,
II etap - od marca do czerwca 2016 r.

Cele konkursu:

 • wdrażanie wychowanków do przestrzegania regulaminu internatu,
 • kształtowanie i przestrzeganie właściwych zachowań wobec kolegów i koleżanek z internatu, wychowawców, nauczycieli oraz personelu ośrodka,
 • tworzenie dobrych relacji w grupie wychowawczej,
 • wdrażanie poprawnych nawyków higienicznych, zdrowotnych i żywieniowych,
 • przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i kształtowanie umiejętności unikania zagrożeń.


  WZOROWY WYCHOWANEK INTERNATU - FINAŁ III EDYCJI KONKURSU

  W dniu 16 czerwca 2016 roku, w internacie Ośrodka, odbył się finał III edycji konkursu na wzorowego wychowanka internatu.Organizatorka konkursu, pani Barbara Szymczyk, wręczyła dyplomy i nagrody laureatom.

  W I grupie wychowawczej wyróżniony został Kamil Gentek, a w grupie II Andrzej Białobrzeski. Tytuł wzorowego wychowanka nie został przyznany. W przyszłym roku szkolnym na pewno będzie komu przyznać ten tytuł. Powodzenia!  (inf.B.Szymczyk, zdj.A.Kotlarski)  WZOROWY WYCHOWANEK INTERNATU - ROZSTRZYGNIĘCIE I ETAPU KONKURSU

  W internacie Ośrodka w dniu 17 marca 2016 roku odbyło się podsumowanie I etapu trzeciej edycji konkursu na wzorowego wychowanka internatu. W tym roku wręczono dyplomy i nagrody z niewielkim opóźnieniem z powodu oczekiwania na powrót do internatu Aleksandry Misiak - laureatki konkursu.

  Laureatami w I semestrze roku szkolnego 2015/2016 zostali: Aleksandra Misiak, Magdalena Zadroga, Arkadiusz Korwek. Tytuł wzorowej wychowanki internatu zdobyła Ola z II grupy wychowawczej. Wyróżnienia uzyskali: Arek (gr.I) i Magda (gr.II).

  Organizatorka konkursu, pani Barbara Szymczyk, pogratulowała zwycięzcom i życzyła powodzenia pozostałym wychowankom podczas II etapu konkursu.

  WYNIKI I EDYCJI KONKURSU NA WZOROWEGO WYCHOWANKA INTERNATU:

  W I edycji (wrzesień 2013 r. - styczeń 2014 r.) wzorowymi wychowankami zostali Przemysław Terentjew (gr.I), i Magdalena Zadroga (gr.II). II edycję konkursu (luty - czerwiec 2014 r.)wygrali: bezkonkurencyjny Przemysław Terentjew (gr.I) i Karolina Bogdańska (gr.II). Czterech wychowanków otrzymało Wyróżnienia. Są to: Dawid Pac i Wojciech Waszkiegicz (gr.I) oraz Andrzej Białobrzeski i Michał Polednia (gr.II)

  Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody.

  GRATULUJEMY!!!

  II EDYCJA - WZOROWY WYCHOWANEK INTERNATU - FINAŁ I ETAPU KONKURSU

  W internacie Ośrodka w dniu 6 marca 2015 r. odbyło się podsumowanie I etapu drugiej edycji konkursu na wzorowego wychowanka internatu.

  Laureatami w I semestrze roku szkolnego 2014/2015 zostali: Przemysław Terentjew, Dawid Pac, Andrzej Białobrzeski, Krzysztof Harnik. Tytuł wzorowego wychowanka internatu zdobyli - Przemek z grupy I wychowawczej i Andrzej z grupy II. Wyróżnienia uzyskali - Dawid (gr. I) i Krzyś (gr. II). Zwycięscy otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i słodycze.

  Organizatorka konkursu Barbara Szymczyk, gratuluje laureatom i życzy powodzenia pozostałym wychowankom podczas II etapu konkursu.
  WZOROWY WYCHOWANEK INTERNATU - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

  W dniu 18 czerwca 2015 r. w internacie Ośrodka miało miejsce podsumowanie II etapu drugiej edycji konkursu na wzorowego wychowanka internatu.

  Laureatami w II semestrze roku szkolnego 2014/2015 zostali: Przemysław Terentjew, Kamil Gentek, Andrzej Białobrzeski, Roksana Rydzewska. Tytuł wzorowego wychowanka internatu zdobyli ponownie bezkonkurencyjni - Przemek z grupy I wychowawczej i Andrzej z grupy II. Wyróżnienia uzyskali: Kamil (gr.I) i Roksana (gr.II).

  Organizatorka konkursu, pani Barbara Szymczyk oraz pozostali wychowankowie internatu pogratulowali zwycięzcom, którzy otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i słodycze.

  Po wakacjach rozpoczynamy kolejną edycję konkursu.


  ZAJĘCIA DODATKOWE


  PŁYWANIE  KAJAKI

  RAJD PIESZY DO KOTŁA DUŻEGO

  (08.06.2016)

  No i wyruszyliśmy. Tak jak było zaplanowane. Szesnaście osób z pełnymi prowiantu plecakami ruszyło w drogę, w poniedziałek, 6 czerwca. W tym dniu do przejścia mieliśmy 9 kilometrów, przez las do Starych Gut, a stamtąd do Kotła Dużego. Dotarliśmy tam około 18.00. Już mieliśmy przygotowane ognisko i kiełbaski. Tak więc kolacja była obfita. Plac zabaw też się przydał, bo mogliśmy trochę poszaleć na huśtawkach. Nocleg w Szkole Podstawowej pełen opowieści o duchach i kołysanek do snu przebiegł spokojnie. Rano, 7 czerwca, o 7.00 wyruszyliśmy dalej. Przez Orłowo i Giętkie, na Rybitwy i do Łupek - razem w tym dniu przeszliśmy 15 kilometrów. Pogoda była wspaniała! Humory też! Wielkie podziękowania dla Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Kotle Dużym za miłe przyjęcie! Pozdrawiamy!

  (inf. i zdj.I.Kałęka)


 • © by J. Siemion, I. Kałęka - 2010