Ośrodek 2018

ODDZIAŁ REGIONALNY
WARMIŃSKO - MAZURSKIE
OLIMPIADY SPECJALNE POLSKA
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
logo kampanii
Samorząd Uczniowski
logo su
Szkolne Koło PTTK
Hipoterapia
Logopedyczne "co nieco"
Koło ekologiczne
SKO

Sponsorzy
GAŁKOWO MASTERS 2012 EQUESTRIAN SHOW

STOWARZYSZENIE
"KROK PO KROKU"


ROK SZKOLNY 2019/2020
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W OŚRODKU

(16.10.2019)

15 października, w naszym Ośrodku, odbył się Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.


więcejPOWIATOWY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

(16.10.2019)

11 października, w Zespole Szkół Rolniczych w Białej Piskiej odbył się Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.


więcejSPOTKANIE Z KULTURĄ

(09.10.2019)

We wtorek, 8 października, uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy uczestniczyli w pierwszym - Jesiennym spotkaniu z kulturą.


więcejDZIEŃ CHŁOPAKA

(30.09.2019)

W poniedziałek, 30 września, świętowaliśmy Dzień Chłopaka.


więcejWRZEŚNIOWE MIGAWKI Z ŻYCIA KLASY I-III SP

(30.09.2019)

Tutaj można zobaczyć, co najmłodsi uczniowie robili na wrześniowych zajęciach.


więcejWYCIECZKA DO MUZEUM ZIEMI PISKIEJ

(30.09.2019)

W czwartek, 26 września, nasi najmłodsi uczniowie, pod opieką pani Bożeny Szymańskiej i Pauliny Mickiewicz, zwiedzili Muzeum Ziemi Piskiej w celu utrwalenia wiadomości zdobytych podczas realizacji bloku tematycznego, poświęconego jesiennej przyrodzie.


więcejBEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

(30.09.2019)

W czwartek, 26 września, w naszym Ośrodku odbyły się zajęcia profilaktyczne z udziałem funkcjonariuszy Policji na temat "Bezpieczna droga do szkoły".


więcejSADZIMY LAS W ŁUPKACH!

(30.09.2019)

Dnia 27 września 2019 uczniowie Szkoły Podstawowej i SPDP z naszego Ośrodka pod opieką pani Marianny Kapelańskiej, Justyny Nowosielskiej - Chmielewskiej, Bożeny Szymańskiej, Małgorzaty Ostrowskiej, Anety Kubrowskiej - Kubiak, Iwony Kałęki i Beaty Biedrzyckiej uczestniczyli w sadzeniu lasu na terenie Leśnictwa Rybitwy, Oddział 76 b.


więcej"PRZYSZŁA PANI JESIEŃ" - ZAJĘCIA OTWARTE W INTERNACIE

(30.09.2019)

25 września w internacie odbyły się zajęcia otwarte pt. "Przyszła jesień". Wychowankowie pod czujnym okiem pani Moniki i pani Marioli wykonywali szereg ciekawych zadań.


więcejZAWODY LEKKOATLETYCZNE W PISZU

(29.09.2019)

Ponad 100 zawodników ze szkół podstawowych rywalizowało 26 września na stadionie przy ul.Warszawskiej w Piszu.


więcejSPRZĄTAMY ŚWIAT RAZEM Z NADLEŚNICTWEM

(27.09.2019)

W piątek, 20 września uczestniczyliśmy w akcji Sprzątania Świata we współpracy z Nadleśnictwem w Piszu, rezprezentowanym przez podleśniczego, pana Piotra Gryczana.


więcejZAPROSZENIE DLA RODZICÓW

(19.09.2019)

Wsparcie rodziców dzieci ze szczególnymi potrzebami.

Każdy rodzic potrzebuje wsparcia. Niekiedy potwierdzenia - "tak, to co i w jaki sposób robisz jest dobre", a niekiedy podpowiedzi czy korekty, gdy, mimo starań rodzica, oddziaływania wychowawcze nie przynoszą rezultatów.

Rodzice dzieci z niepełnosprawnością intelektualną potrzebują szczególnego wsparcia, bo szczególne są potrzeby ich pociech, także w sprawie wyboru szkoły i formy kształcenia.

Powiatowa Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Piszu, wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, podejmuje działania, służące ich wsparciu w waszych i trosce, związanych z nauką i wychowaniem dziecka z niepełnosprawnością. We współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym zaplanowano cykl spotkań temu poświęcony.

Pierwsze ze spotkań "Rola rodzica w edukacji dziecka z niepełnosprawnością" miało miejsce na terenie PPP - P w Piszu 29 sierpnia br. Zaproszono na nie 40 rodziców. Obok mini - wykładów zaoferowano możliwość konsultacji ze specjalistami poradni i dyrektorem SOSW w Łupkach.

Aktualnie zapraszamy zarówno rodziców jak i ich dzieci. Spotkanie będzie obejmowało szereg atrakcji: od ogniska i wspólnego pieczenia kiełbasek, przez gry i zabawy integracyjne dla dzieci, rozgrywki sportowe Bocce, zwiedzanie szkoły i hali sportowej, gabinetów terapii; możliwość uczestnictwa w zajęciach otwartych (obserwacja zajęć z dziećmi, prowadzonych przez specjalistów), możliwość uzyskania informacji o ofercie SOSW (o zajęciach lekcyjnych i dodatkowych, służących rozwojowi dziecka), po możliwość rozmowy i skonsultowania się z nauczycielami i specjalistami, na temat nauki i rozwoju dziecka.

Spotkanie odbędzie się na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Łupkach, 25 września (środa) o godz. 16.00.

Bardzo liczymy na obecność rodziców i dzieci. Nie należy przy tym obawiać się możliwości brzydkiej pogody - w razie deszczu całość spotkania zostanie przeniesiona do budynku.

Agnieszka Grądzka

Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Piszu

więcejXI WARMIŃSKO - MAZURSKI MITYNG W LEKKIEJ ATLETYCE OLIMPIAD SPECJALNYCH

(20.09.2019)

W dniu 12 września (czwartek) 2019 roku na Stadionie Lekkoatletycznym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Piszu im. Bojowników o Polskość Mazur, ul. Sikorskiego 15, odbył się XI WARMIŃSKO-MAZURSKI MITYNG OLIMPIAD SPECJALNYCH W LEKKIEJ ATLETYCE.


więcejV POWIATOWY TURNIEJ BOCCE

(19.09.2019)

17 września 2019 roku spotkaliśmy się po raz piąty w Łupkach na turnieju bocce, aby sprawdzić się w rozgrywkach i oczywiście zdobyć medale.


więcejWYBORY ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

(13.09.2019)

W tegorocznych wyborach do nowego Zarządu Samorządu Uczniowskiego kandydowało troje przedstawicieli uczniów naszej szkoły.


więcejMIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

(13.09.2019)

W piątek, 13 września, obchodziliśmy w Ośrodku Międzynarodowy Dzień Kropki.


więcejNARODOWE CZYTANIE 2019

(06.09.2019)

W piątek, 6 września, włączyliśmy się w akcję "Narodowe Czytanie 2019". W tym roku nauczyciele czytali uczniom podczas zajęć nowele polskie zaproponowane przez Parę Prezydencką.


więcej
OBÓZ W RAJGRODZIE

(30.08.2019)

Czworo uczniów naszej szkoły było uczestnikami obozu w Rajgrodzie, organizowanego przez Podlaską Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym.

więcej
OBÓZ OLIMPIAD SPECJALNYCH

(30.08.2019)

W dniach 12 - 18 lipca odbył się obóz sportowy Olimpiad Specjalnych Oddziału Warmińsko - Mazurskie w Łupkach.

więcej


© by J. Siemion, I. Kałęka - 2009