Ośrodek 2018
adres: Łupki 15,12-200 Pisz, warmińsko - mazurskie,   
tel./fax 0-87 423 48 57, e-mail: stowarzyszenie_kpk@op.pl   

MENU

KONTAKT
ZARZĄD
STATUT

Nasze działania wspierają:
V POWIATOWY TURNIEJ BOCCE

(19.09.2019)

17 września 2019 roku spotkaliśmy się po raz piąty w Łupkach na turnieju bocce, aby sprawdzić się w rozgrywkach i oczywiście zdobyć medale. Turniej był podsumowaniem efektów cyklu treningów przeprowadzonych dla osób niepełnosprawnych z sześciu placówek Powiatu Piskiego w ciągu ostatniego roku.

Startujące w zawodach ekipy sportowe to podopieczni Domu Pomocy Społecznej "Betezda" w Ukcie, uczestnicy Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej Wieża w Piszu, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piszu, podopieczni Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej przy Parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Piszu, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Łupkach oraz zawodnicy z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Białej Piskiej.

Celem turnieju było:

 • popularyzacja bocce jako dyscypliny sportu dla osób niepełnosprawnych,
 • podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów w bocce w roku 2019,
 • integracja ze społecznością lokalną.

  Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin "Krok po kroku", a współorganizatorem Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. dra Władysława Klementowskiego w Łupkach. W zawodach uczestniczyło 39 zawodników. Każdy z zawodników mógł wystartować w dwóch konkurencjach: konkurencji indywidualnej i drużynowej.

  Nasz Ośrodek reprezentowali: Katarzyna Poreda, Aleksandra Kitowska, Patrycja Rydzewska, Norbert Makowiecki, Paweł Marusa, Adam Smuga i Jakub Kłok. Nasza drużyna w składzie Kasia, Patrycja, Adam i Norbert zdobyła złoto, medale w rozgrywkach indywidualnych zdobyli Adam, Paweł i Kasia. Gratulujemy!

  Medale oraz nagrody zakupiono ze środków Starostwa Powiatowego w Piszu. Zawodnicy otrzymali też upominki ufundowane przez ZAZ "Wieża" w Piszu, za co bardzo dziękują organizatorzy.
 • (inf.I.Kałęka,zdj. B.Kwast, J.Siemion)

  WRZESIEŃ 2018  IV POWIATOWY TURNIEJ BOCCE

  (26.09.2018)

  25 września 2018 roku spotkaliśmy się po raz czwarty w Łupkach na turnieju bocce, aby sprawdzić się w rozgrywkach i oczywiście zdobyć medale. Turniej był podsumowaniem efektów cyklu treningów przeprowadzonych dla osób niepełnosprawnych z sześciu tym razem placówek Powiatu Piskiego w ciągu ostatniego roku.

  Po raz pierwszy wzięła udział w naszych zawodach ośmioosobowa reprezentacja Zakładu Aktywności Zawodowej "Wieża" w Piszu wraz z trenerem panią Patrycją Tarasiewicz. Pozostałe ekipy sportowe to podopieczni Domu Pomocy Społecznej "Betezda" w Ukcie, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piszu, podopieczni Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej przy Parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Piszu, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Łupkach oraz zawodnicy z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Białej Piskiej.

  Celem turnieju było:

 • popularyzacja bocce jako dyscypliny sportu dla osób niepełnosprawnych,
 • podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów w bocce w roku 2018,
 • integracja ze społecznością lokalną.

  Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin "Krok po kroku", a współorganizatorem Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. dra Władysława Klementowskiego w Łupkach. W zawodach uczestniczyło 42 zawodników. Każdy z zawodników mógł wystartować w dwóch konkurencjach: konkurencji indywidualnej i drużynowej.

  Medale oraz nagrody zakupiono ze środków Starostwa Powiatowego w Piszu. Zawodnicy otrzymali też upominki ufundowane przez ZAZ "Wieża" w Piszu, co było dla nas wszystkich miłą niespodzianką.

  Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację zawodów serdeczne podziękowanie składają organizatorzy.


  (inf. i zdj.I.Kałęka, J.Siemion)

  WRZESIEŃ 2017  III POWIATOWY TURNIEJ BOCCE

  (21.09.2017)

  20 września 2017 roku spotkaliśmy się po raz trzeci w Łupkach na turnieju bocce, aby sprawdzić się w rozgrywkach i oczywiście zdobyć medale. Turniej był podsumowaniem efektów cyklu treningów przeprowadzonych dla osób niepełnosprawnych z pięciu tym razem placówek Powiatu Piskiego w ciągu ostatniego roku.

  Zawody zorganizowano dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej "Betezda" w Ukcie, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piszu, podopiecznych Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Piszu, uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łupkach oraz w tym roku po raz pierwszy wzięła udział w naszych zawodach czteroosobowa reprezentacja z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Białej Piskiej z trenerem, panią Beatą Kwast.


  Celem turnieju była:
 • popularyzacja bocce jako dyscypliny sportu dla osób niepełnosprawnych
 • podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów w bocce w roku 2016
 • integracja ze społecznością lokalną

  Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania. Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin "Krok po kroku" a współorganizatorem Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. dra Władysława Klementowskiego w Łupkach. W zawodach uczestniczyło 30 zawodników. Każdy z zawodników mógł wystartować w dwóch konkurencjach: konkurencji indywidualnej i drużynowej.

  Medale oraz nagrody zakupiono ze środków Starostwa Powiatowego w Piszu. Zawodnicy otrzymali upominki. Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację zawodów serdeczne podziękowanie składaj organizatorzy.

  (inf.I.Kałęka)  WRZESIEŃ 2016  II POWIATOWY TURNIEJ BOCCE

  (18.09.2016)

  14 września 2016 roku spotkaliśmy się po raz drugi w Łupkach na turnieju bocce, aby sprawdzić się w rozgrywkach i oczywiście zdobyć medale. Turniej był podsumowaniem efektów cyklu treningów przeprowadzonych dla osób niepełnosprawnych z czterech placówek Powiatu Piskiego w ciągu ostatniego roku.

  Zawody zorganizowano dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej "Betezda" w Ukcie, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piszu, podopiecznych Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Piszu oraz uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łupkach.


  Celem turnieju była:
 • popularyzacja bocce jako dyscypliny sportu dla osób niepełnosprawnych
 • podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów w bocce w roku 2016
 • integracja ze społecznością lokalną

  Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania. Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin "Krok po kroku" a współorganizatorem Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. dra Władysława Klementowskiego w Łupkach. W zawodach uczestniczyło 26 zawodników. Każdy z zawodników mógł wystartować w dwóch konkurencjach: konkurencji indywidualnej i drużynowej.

  Medale oraz nagrody zakupiono ze środków Starostwa Powiatowego w Piszu. Zawodnicy otrzymali upominki, a każda placówka grę planszową. Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację zawodów serdeczne podziękowanie składają organizatorzy.


  (inf.I.Kałęka)  CZERWIEC 2016  II POWIATOWY TURNIEJ BOCCE - ŁUPKI, 14.09.2016

  (27.06.2016)

  Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin " Krok po kroku" zaprasza po raz kolejny na II Powiatowy Turniej Bocce, który odbędzie się na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Łupkach 14 września 2016 roku. Oczywiście decydujący głos będzie miała pogoda. Prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem turnieju i czekamy na zgłoszenia!

  regulamin - kliknij tutaj!

  zaświadczenie - kliknij tutaj!

  zgłoszenie - kliknij tutaj!


  (inf.p.I.Kałęka)  CZERWIEC 2015


  STOWARZYSZENIE
  NA RZECZ WSPIERANIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ICH RODZIN
  "KROK PO KROKU" • (Projekt: J.Siemion)

  (Projekt: J.Siemion)

  "MY TEŻ CHCEMY I MOŻEMY GRAĆ W BOCCE"  REALIZUJEMY PROJEKT

  W czerwcu bieżącego roku, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin "Krok po kroku" z siedzibą w Łupkach uzyskało dotację w Lokalnym Konkursie Grantowym "Działaj lokalnie IX" 2015 dla Gmin: Ruciane Nida, Pisz, Orzysz, Biała Piska, Mikołajki, Mrągowo, Piecki, w wysokości 4000 złotych na realizację projektu "My też chcemy i możemy grać w bocce".

  Projekt zakłada cykl 8 treningów dla każdej placówki, od czerwca do października dla 32 uczestników ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Łupkach, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piszu, Środowiskowego Domu Samopomocy w Piszu oraz Domu Pomocy Społecznej BETEZDA w Ukcie.

  Ponadto projekt zakłada organizację zawodów powiatowych w bocce dla uczestników projektu na terenie Ośrodka w Łupkach, utworzenie jednego przenośnego boiska do gry w bocce oraz zakup 3 zestawów kul do bocce dla każdej placówki, aby podopieczni mogli trenować w dowolnym czasie.

  Projekt ma na celu upowszechnienie gry w bocce wśród osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Piskiego oraz integrację ze społecznością lokalną. Poprzez udział w projekcie osoby niepełnosprawne nawiążą nowe kontakty społeczne, co pozwoli im na wyjście poza swoje środowisko, zdobędą konkretne umiejętności, nauczą się gry w bocce, poznają nowy ciekawy sposób spędzania czasu wolnego, rozwiną swoją sprawność fizyczną, nauczą się nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi, osiągną sukces. Realizacja projektu już trwa.

  W dniu 16 czerwca przedstawiciele placówek uczestniczyli jako obserwatorzy w VI Regionalnym Turnieju Olimpiad Specjalnych w Bocce, w Łupkach, aby z bliska poznać zasady gry, a od 17 czerwca zaczęły się treningi w poszczególnych placówkach. Kolejny krok to rozpoczęcie budowy boiska do bocce.

  (inf.I.Kałęka)


  DALEJ DZIAŁAMY W PROJEKCIE

  Od 15 czerwca tego roku, trwają treningi gry w bocce dla 32 podopiecznych czterech placówek powiatu piskiego, realizowane w ramach projektu „My też chcemy i możemy grać w bocce”, na realizację którego nasze Stowarzyszenie uzyskało dotację w Lokalnym Konkursie Grantowym „Działaj Lokalnie IX” 2015 Programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży. Przypominamy,że projekt ma na celu upowszechnienie gry w bocce wśród osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Piskiego.

  Od 3 sierpnia, po krótkiej przerwie wakacyjnej, ruszyły kolejne treningi, w Domu Pomocy Społecznej BETEZDA w Ukcie (zdjęcia z tej placówki), w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Piszu i Środowiskowym Domu Samopomocy w Piszu. W czerwcu zostało już przygotowane miejsce pod budowę boiska do bocce w Ośrodku w Łupkach, a od pierwszego września, ponownie będą trenować grę w bocce, wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Łupkach.

  Podsumowaniem efektów treningów będzie udział osób biorących udział w projekcie w Powiatowym Turnieju Bocce dla Osób Niepełnosprawnych w październiku tego roku.

  (inf.I.Kałęka)


  WAKACYJNE TRENINGI W ŚRODOWISKOWYM DOMU SAMOPOMOCY W PISZU

  Dziś spotkaliśmy się na treningu w ŚDS w Piszu. Zawodników było tylko pięciu (troje nie wróciło jeszcze z wakacyjnej przerwy), ale do gry dołączyła pani Marta Piłat, terapeuta, wspomagając w ten sposób jedną z drużyn. Upał nie był nam straszny, bo zaczęliśmy w miarę wcześnie.

  Spotykamy się znowu, mam nadzieję już z całą drużyną, 18 sierpnia.

  Pozdrawiam wszystkich trenujących bocce w powiecie piskim!


  (inf.I.Kałęka)


  DZIŚ GRALIŚMY W WTZ I ŚDS W PISZU

  Po raz szósty spotkaliśmy się na treningu w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Piszu. Od 11 sierpnia trenerem tej ekipy jest pan Marek Rumiński, terapeuta. To on po zakończeniu naszych szkoleń będzie przygotowywał swoich podopiecznych do udziału w corocznych zawodach powiatowych w bocce. Drużyna była w komplecie, humory dopisywały, a umiejętności rzucania, toczenia i wybijania kul stale rosną. Na kolejnym treningu spotykamy się we wtorek, 25 sierpnia. Zapraszamy!


  Również dziś trenowaliśmy grę w bocce w Środowiskowym Domu Samopomocy w Piszu, było to nasze piąte spotkanie. Trenujących było tak jak poprzednio pięcioro, graczy wsparła pani Marta Piłat. Rozgrywki zakończyły się remisem. Następny trening odbędzie się w czwartek, 20 sierpnia!


  MAMY JUŻ KULE DO GRY

  Dziś również dotarły zamówione trzy zestawy kul do bocce, które przekazane zostaną trenującym drużynom podczas Powiatowego Turnieju w Bocce. Rozgrywki podsumowujące cykl treningów planowane są na 6 października.  REGULAMIN POWIATOWEGO TURNIEJU W BOCCE

  Każda z placówek, która bierze udział w projekcie otrzymała już regulamin turnieju w bocce. Zawody tuż, tuż.

  regulamin - kliknij tutaj!  (inf.p.I.Kałęka)  CO SŁYCHAĆ?

  Mamy już zakupioną część nagród dla uczestników Turnieju w Bocce. Wczoraj, czyli w piątek, 4 września, wolontariusze, pod kierunkiem pana Andrzeja Kotlarskiego, z Ośrodka w Łupkach, przeglądali dostępne w dwóch firmach płyty na boisko do bocce oraz łączniki, które trzeba do tego zakupić. W tym tygodniu, powinniśmy dostać zamówiony materiał.

  A od wtorku, 8 września, rozpoczynamy treningi w Ośrodku, w Łupkach. Tutaj uczestnicy projektu mieli dwumiesięczną przerwę wakacyjną, ale na szczęście zostały tylko 4 treningi do realizacji w Ośrodku. W pozostałych placówkach udało się przeprowadzić 7 treningów. Ostatnie odbędą się w drugiej połowie września, bliżej turnieju.

  (inf.p.I.Kałęka)  TRENING W OŚRODKU W ŁUPKACH

  Dziś, 11 września, wznowiliśmy po przerwie wakacyjnej treningi w Ośrodku w Łupkach. Wychowankowie już od tygodnia pytali kiedy ruszamy? Jest to bardzo miłe, że chcą grać i dobrze się przy tym bawią. Michał, Karol, Madzia, Karolina, Asia, Przemek i Andrzej uczestniczyli w dzisiejszym spotkaniu. Kolejne w następnym tygodniu.

  W tę środę zakupiliśmy materiał do budowy boiska, a na przyszłą sobotę wolontariusze zaplanowali prace przy jego budowie. Oby tylko dopisała pogoda!


  (inf.p.I.Kałęka)  KOLEJNE ETAPY PROJEKTU

  (19.09.2015)

  W ramach projektu "My też chcemy i możemy grać w bocce" zrealizowaliśmy kolejne zadanie. Wolontariusze z zakupionych materiałów wykonali boisko do gry. Zostało jeszcze zamontowanie elementów stabilizujących, połączenie w całość oraz malowanie farbą - zabezpieczenie przed wilgocią.

  W tym tygodniu zakupione zostaną medale, na które środki przekazało Starostwo Powiatowe w Piszu, a kolejny weekend to tworzenie list startowych na zawody, bo te już za dwa tygodnie!

  (inf.p.I.Kałęka)  MAMY GOTOWE BOISKO!

  (05.10.2015)

  Dziś gotowe elementy boiska do gry w bocce zostały połączone i można od jutra grać, a więc spotykamy się na zawodach i do gry!  POWIATOWY TURNIEJ BOCCE

  (07.10.2015)

  Turniej był podsumowaniem efektów cyklu treningów przeprowadzonych dla 32 osób niepełnosprawnych z czterech placówek Powiatu Piskiego, biorących udział w projekcie "My też chcemy i możemy grać w bocce" od połowy czerwca do połowy października tego roku.

  Na realizację projektu Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin "Krok po kroku" z siedzibą w Łupkach, uzyskało środki z Programu "Działaj Lokalnie" IX Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży.

  Zawody zorganizowano dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej "Betezda" w Ukcie, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piszu, podopiecznych Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej przy Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Piszu oraz uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Łupkach.


  Celem turnieju była:
 • popularyzacja bocce jako dyscypliny sportu dla osób niepełnosprawnych
 • podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów w bocce w roku 2015
 • integracja ze społecznością lokalną
  Termin i miejsce
  6 października (wtorek) 2015 roku, teren Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Łupkach
  Organizator
  Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin "Krok po kroku"
  Współorganizator
  Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. dra Władysława Klementowskiego w Łupkach
  Uczestnicy
  Zawodnicy – 32, Wolontariusze – 8, Trenerzy i Opiekunowie – 6, Sędziowie – 4 Komitet organizacyjny - 10
  Warunki uczestnictwa

  Do rywalizacji w zawodach stanęli zawodnicy, którzy brali udział w cyklu treningów prowadzonych przez nasze stowarzyszenie od czerwca do września 2015 roku. Każdy z zawodników mógł wystartować w dwóch konkurencjach: konkurencji indywidualnej i drużynowej lub deblu.

  Miło nam było gościć podczas zawodów pana Leszka Michalaka, Dyrektora DPS w Ukcie, jak i jego zastępcę, panią Magdalenę Głuch; Panią Katarzynę Zdaniewicz – Siwik z Powiatowego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnej Obsługi Szkół i Placówek oraz Panią Barbarę Lisowską, Kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piszu.

  Podczas turnieju pracownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ze Stacji Łupki – Pisz udzielali porad z zakresu pierwszej pomocy.

  Gospodarzem turnieju była Dyrektor SOSW w Łupkach, Pani Ewa Ryzińska, która otworzyła zawody, życząc wielu sukcesów. Medale na zawody zakupiono ze środków Starostwa Powiatowego w Piszu. Zawodnicy otrzymali upominki, a każda placówka rozpoczynająca trening w bocce, zestaw oryginalnych włoskich kul do gry w bocce. Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację zawodów serdeczne podziękowanie składają organizatorzy.

  (inf.p.I.Kałęka)


  Dofinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie IX" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
  realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce
  oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży


           
 • © by J. Siemion, I. Kałęka - 2009